דלקת חוליות מקשחת : כל המידע אודות מחלת AS - בחסות נוברטיס

It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

סיפורו של דניאל

בשנות ה-20 לחייו הפך דניאל מקדאואל, שדרן רדיו ומנחה פודקאסט, מצעיר אנרגטי לאדם עם מוגבלות:  אחרי 6 שנים של כאבים בלתי פוסקים הוא הופנה סוף סוף לראומטולוג, ואובחן כחולה AS – דלקת חוליות מקשחת. מאז אבחון האנקילוזינג ספונדיליטיס, הוא הצליח לחזור אפילו למגרש הכדורגל שאליו התגעגע. "חשבתי שאם הרופאים לא מוצאים כלום, כנראה שאין כלום", הוא נזכר ומבקש :"לכו להיבדק. אתם לא מדמיינים"

line
סיפורו של דניאל

מה היא דלקת חוליות מקשחת?

אנקילוזינג ספונדיליטיס (AS), או בשמה העברי – דלקת חוליות מקשחת, היא מחלת מפרקים דלקתית כרונית עם מעורבות של עמוד השדרה והאגן אשר יכולה להיות מלווה בכאבים ונוקשות בוקר של הגב וירידה בטווחי התנועה. המחלה מתפרצת לרוב בקרב צעירים בין גילאי 30 עד 50, והאבחון שלה עלול להיות מורכב, שכן קיים דמיון רב בין תסמיני המחלה לתסמינים של מחלות נוספות.

כאן תוכלו לגלות עוד על דרכי האבחון, הסימפטומים, הטיפולים, וההתמודדות של האנשים החיים עם המחלה.

תכנים נוספים


עמותות המסייעות לחולים

הארגונים והאתרים הנזכרים לעיל הם חיצוניים לנוברטיס. לנוברטיס אין כל שליטה על המידע המסופק באתרים אלה, ולכן היא אינה יכולה להבטיח את הדיוק או את שלמותו של מידע זה. כל מידע המתקבל מאתרים אלה לא מהווה תחליף לייעוץ רפואי המתקבל מהרופא המטפל.