פוליציטמיה ורה (PV) | סימפטומים, אבחון וטיפולים - MyMed

It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

סיפורה של אורלי

לפני כ-11 שנה, בהיותה בהיריון עם בנה הצעיר, החלה אורלי לסבול מתחושה של כוויות בכל הגוף. "זה היה נורא", היא נזכרת, "הרגשתי שאני לא יכולה לתפקד. הדרך היחידה להתמודד עם הכאבים המטורפים ועם תחושת הבעירה היתה להיכנס לאמבטיית קרח".

line
סיפורה של אורלי

מהי פוליציטמיה ורה (PV)?

פוליציטמיה ורה (PV), או פוליציטמיה ראשונית, שייכת לקבוצת המחלות המיילופרולופרטיביות (MPN) שבהן תאי מח העצם מתרבים באופן לא מבוקר.

בפוליציטמיה ורה נוצר עודף של כדוריות דם אדומות במח העצם ובמחזור הדם. לעיתים נוצר גם עודף בטסיות - תאים המשתתפים בתהליך הקרישה של הדם, וכן  עודף בכדוריות דם לבנות - הקשורות לתפקוד מערכת החיסון של הגוף.

כאן תוכלו לגלות עוד על דרכי האבחון, הסימפטומים, הטיפולים וההתמודדות של האנשים החיים עם פוליציטמיה ורה.

תכנים נוספים


מידע אישי למטופלים


עמותות המסייעות לחולים

הארגונים והאתרים הנזכרים לעיל הם חיצוניים לנוברטיס. לנוברטיס אין כל שליטה על המידע המסופק באתרים אלה, ולכן היא אינה יכולה להבטיח את הדיוק או את שלמותו של מידע זה. כל מידע המתקבל מאתרים אלה לא מהווה תחליף לייעוץ רפואי המתקבל מהרופא המטפל.