פסוריאזיס : כל מה שאתם צריכים לדעת על פסוריאזיס - האתר בחסות נוברטיס

It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

מהי פסוריאזיס?

פסוריאזיס היא מחלה דלקתית כרונית שביטויה העיקרי הוא בעור ובמפרקים. היא מאופיינת בנגעים עוריים אדומים, אפורים או לבנים-כסופים על העור שעלולים לגרום גרד או צריבה. הנגעים מופיעים בדרך כלל בצורה סימטרית על הקרקפת, המרפקים, הברכיים, ובקפלי הגוף. המחלה היא רב מערכתית המערבת איברים נוספים מעבר לעור כגון מפרקים. 

פסוריאזיס עשויה להופיע בכל גיל. הגיל הממוצע של הופעת התסמינים לראשונה נע לרוב בין 15 ל-20 שנים, ובין 55 ל- 60 שנה. הופעתה של המחלה קשורה במרכיב גנטי חזק לצד גורמים סביבתיים שונים. המחלה עלולה לפגוע משמעותית באיכות חייהם של החולים ולהקשות עליהם חברתית, פיזית ונפשית. מטרת הטיפולים הקיימים כיום היא לשפר את איכות החיים בכל ההיבטים האלו.

תכנים נוספים


מידע אישי למטופלים


עמותות המסייעות לחולים

הארגונים והאתרים הנזכרים לעיל הם חיצוניים לנוברטיס. לנוברטיס אין כל שליטה על המידע המסופק באתרים אלה, ולכן היא אינה יכולה להבטיח את הדיוק או את שלמותו של מידע זה. כל מידע המתקבל מאתרים אלה לא מהווה תחליף לייעוץ רפואי המתקבל מהרופא המטפל.