כולסטרול גבוה : כל המידע החיוני אודות המחלה - בחסות נוברטיס

It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

סיפורו של צחי

כבר בגיל 39 גילה צחי בן ארי כי הוא סובל מכולסטרול גבוה. בגיל הזה עבר את התקף הלב הראשון שלו: "הרגשתי שאני עומד למות", הוא מספר, "הרופאים לא חשבו שאשרוד אפילו 12 שעות".

line
סיפורו של צחי

מה היא היפרכולסטרולמיה?

היפרכולסטרולמיה - כולסטרול גבוה בדם - היא מצב שבו כולסטרול וטריגליצרידים מצטברים בדם מעל לרמה התקינה, באופן המהווה סיכון בריאותי ושעלול לגרום מחלות לב ומחלות כלי דם טרשתיות. במחלות כולסטרול גבוה נבנה ומצטבר רובד טרשתי בדפנות כלי הדם העורקיים, הגורם לחסימה של העורקים ולפגיעה באספקת הדם לאיברים השונים. היפרכולסטרולמיה משפחתית היא מחלה גנטית נפוצה הגורמת לעליית רמות הכולסטרול בדם ולסיכון גבוה לאירועי לב כבר בגילאים צעירים.

כאן תוכלו לגלות עוד על דרכי האבחון, הסימפטומים, הטיפולים, ההתמודדות והאנשים שחיים עם כולסטרול גבוה.

תכנים נוספים


מידע אישי למטופלים


עמותות המסייעות לחולים

הארגונים והאתרים הנזכרים לעיל הם חיצוניים לנוברטיס. לנוברטיס אין כל שליטה על המידע המסופק באתרים אלה, ולכן היא אינה יכולה להבטיח את הדיוק או את שלמותו של מידע זה. כל מידע המתקבל מאתרים אלה לא מהווה תחליף לייעוץ רפואי המתקבל מהרופא המטפל.