התמודדות עם מחלה כרונית : פודקאסט לדעת. להתמודד - בחסות נוברטיס

It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

"זהו מה עוזר לכם. אל תישארו לבד"

מיליון וחצי ישראלים מלווים חולה קרוב: מטפלים, מתרוצצים, נמצאים בבתי חולים, מנסים להתמודד עם כשלים בירוקרטיים, תומכים רגשית במטופל - ובו-זמנית, החיים קורים. מה זה בעצם אומר להיות caregiver? איך תומכים באדם אהוב ושומרים גם על עצמנו וגם עליו בתוך התהליך? בדיוק לשם כך הקימה רחל לדאני את עמותת CareGivers Israel, המסייעת לתמוך באדם אהוב מבלי לשכוח לדאוג כמו שצריך גם לעצמנו.
האזינו לרחל, שהפכה את התובנות מסיפורה האישי לעשייה משנת חיים, ויצרה מעטפת מסייעת לאנשים התומכים באדם יקר המתמודד עם מחלה. 

NVS-28.22 Jul-2022

"לא לימדו אותנו איך להיות חולים"

ביום בהיר אחד אדם בריא מגלה שמשהו לא בסדר איתו. הרופאים מסבירים לו שיש לזה שם, וגם - שזה לא הולך לשום מקום. אחרי ההלם הראשוני, לאט-לאט מתחילה לחלחל ההבנה שמעכשיו דברים כנראה הולכים להתנהל אחרת. צריך להיות בקשר עם מומחים, לבחור טיפול נכון, להיבדק, לדאוג לזכויות, להבין איך נעזרים, במי נעזרים, למי לספר, ועם מי בכלל מדברים?
האזינו לטל קארו, מלווה מטופלים אישי וממייסדי עמותת "למטופל" לליווי מטופלים באירועים רפואיים מורכבים, מסביר ניתן לנהל את החיים החדשים לצד המחלה: איך מתנהלים מול הרופאים, כיצד מבקשים עזרה ואיך שומרים על התא המשפחתי ומשמרים שגרה בריאה.

NVS-27.22 Jul-202

CAR-T: מחנכים את התאים לפעול כמו טיל מונחה

טכנולוגיית Car-T cells, גאווה ישראלית פרי פיתוח של מכון ויצמן למדע, מהווה כיום נקודת אור עבור לא מעט חולים שכבר עברו טיפולים מקו ראשון - אך עדיין מתמודדים עם המחלה. בשיחה עם ד"ר סיגל גריסרו, מנהלת יחידת אשפוז מבוגרים השתלת מח עצם ומרכזת הטיפול ב-car-t cells בבית החולים הדסה עין כרם, היא מסבירה את מנגנון הפעולה של הטכנולוגיה החדשנית ומנסה להעריך מה צופן העתיד בתחום: "ככל שאנחנו צוברים ניסיון אנחנו משתפרים. אנחנו מסוגלים היום להשתמש בטכנולוגיה עם יותר חולים ועם חולים יותר קשים - אנחנו רק בתחילת הדרך, השמיים הם הגבול"

 

DAONCOLOGY/2022/43/Jul-22