התקף מיגרנה הוא לעיתים משהו שקשה להסביר אז איך מאבחנים מיגרנה? כל השאלות לרופא שלכם

It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

מאת דויין ריצ'רדס

כשהייתי ספורטאי בקולג', הייתי בכושר מצוין ולא התאמתי ל"פרופיל" של אדם הסובל ממיגרנה. זה הותיר אותי לחסדי הגורל בביקור הראשון אצל הרופא, וזה לא עזר שהייתי לגמרי לא מוכן בזמן הביקור. הנה כמה מתשובותיי לשאלותיו על התקפי המיגרנה שלי:

"זה פשוט כואב כמו כאב ראש ממש חזק".
"אני לא בטוח באיזו תדירות זה קורה".
"אולי זה משהו שאכלתי, או שאולי התאמצתי יותר מדי".

כעת אני מבין שישנן דרכים טובות יותר לשוחח עם רופא אודות מיגרנה. הנה שלושה טיפים מהירים:

1. קחו שליטה

זה לא הזמן להיות מובלים. במקום להמתין לשאלות הרופא, היו מוכנים לשיחה על ידי ידיעת התשובות לשאלותיו על התקפי המיגרנה שלכם עוד לפני שנכנסתם לחדרו:

מכמה התקפי מיגרנה אתם סובלים בחודש?
מהו המשך הכולל של כל התקף? (כולל התסמינים המוקדמים וה"הנגאובר" שאחריו)
האם יש פעילויות או מזונות שמעוררים את ההתקפים?
באיזו תדירות אתם נוטלים תרופות כדי להקל על הכאב?
מלבד תרופות, מה עוד אתם עושים כדי להקל על הכאב?

ידיעת התשובות לשאלות הללו עזרה לי להשיג הבנה טובה יותר של השפעת המיגרנה. כשביקרתי רופא אחר בנוגע למצבי, הייתי מוכן יותר לשוחח על מה שאני חווה ומסוגל לנהל שיחה הרבה יותר יעילה. במבט לאחור, אני מבין שהייתה יכולה להיות לי חוויה הרבה יותר טובה לו הייתי לוקח את השליטה ומגיע מוכן מן הביקור הראשון. 

2. היכנסו לפרטים אישיים

תיאור הכאב בפני הרופא כולל משכו והתסמינים הנלווים של התקף מיגרנה הם עניין אחד. אבל האם אתם יודעים לתאר איך המיגרנה באמת משפיעה על חייכם?

האם אתם מחמיצים הופעה של בתכם בגלל מיגרנה? האם היא השפיעה על רגע חשוב בקריירה שלכם? האם אתם תוהים מדי יום אם היום יהיה היום שבו "המיגרנה הגדולה" תגיע ותמחק לחלוטין את היום שלכם? כל הדברים הללו קרו לי. שתפו את הרופא שלכם בסיפורים אלה.

קשה לדבר על האופן שבו המיגרנה משפיעה על החיים האישיים, כי לעיתים אנו חושבים שהצד השני עלול לפרש את הדברים כפינוק או נטיית יתר להתלונן – במיוחד כשמדובר על מחלה בלתי נראית. אבל זאת בדיוק הסיבה לצייר תמונה מלאה ואמיתית עבור הרופא שלכם, כדי שיוכל להבין את מלוא ההשפעה הישירה של המחלה על חייכם ויסייע לכם לנהל אותה. 

מיגרנה - רופא
האם אתם יודעים לתאר איך המיגרנה באמת משפיעה על חייכם?

3. הכירו בכך שאיש אינו מומחה טוב יותר לעצמכם מכם

שחררו לחופשי את המומחה הפנימי שלכם והתגאו בעובדה שאתם מכירים את עצמכם טוב יותר מכל אחד אחר. גם הרופאים הטובים ביותר זקוקים למידע מכם כדי לעזור לכם. שאלו שאלות נוספות אם אינכם בטוחים לגבי הוראותיו של הרופא, דברו בביטחון על הסימפטומים שלכם ואל תתנצלו על מצבכם. זה יסייע לכם לקבל את העזרה לה אתם זקוקים בזמן ביקור אצל הרופא.

אודות המחבר

דויין ריצ'רדס הוא סופר ומרצה מלוס אנג'לס, קליפורניה. הוא מתעניין מאד בהורות, ויצר מותג משלו בתחום האבהות בשם Daddy Doin’ Work בשנת 2012. הוא סובל ממיגרנות מאז שנתו הראשונה בקולג'.

Curated Tags