לימפומה dlbcl : כל המידע החשוב על לימפומה מפושטת - בחסות נוברטיס

It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

מה היא לימפומה מפושטת (DLBCL)?

לימפומה dlbcl היא סרטן של קשריות הלימפה: היא מתפתחת בעקבות שינויי ממאיר שחל בצופן הגנטי של התאים בקשריות הלימפה. בעקבות שינויי זה התאים מתרבים בצורה בלתי מבוקרת וגורמים לגדילתן של קשריות הלימפה. 

מהי לימפומה מפושטת של תאי B גדולים  (  DLBCL-Diffuse Large B-Cell Lymphoma) עמידה או נשנית? 

מערכת החיסון מורכבת מתאים ואיברים שונים שפועלים יחדיו בהגנה על הגוף ממחלות, בין היתר מתאי דם לבנים כדוגמת תאי B, תאי T ובלוטות שנקראות קשרי לימפה. לעיתים התאים בקשרי הלימפה גדלים בצורה חריגה והופכים להיות סרטניים. DLBCL היא סוג של לימפומה שאינה הודג'קין הפוגעת בתאים ובאיברים של מערכת החיסון. DLBCL היא הסוג הנפוץ ביותר של לימפומה שאינה הודג'קין. ישנם סוגים שונים של .DLBCL : לחולי DLBCL יש תאי B חריגים (סרטניים) בבלוטות הלימפה, ויתכן גם באזורים אחרים בגוף. סרטן נחשב כנשנה כשהחולים נכנסים להפוגה אך הסרטן חוזר, או עמיד כאשר הוא אינו מגיב לטיפול.

מהי לימפומה פוליקולרית ( FL-Follicular Lymphoma) עמידה או נשנית?

 F L הינה גם כן, תת סוג של לימפומה שאינה הודג'קין הפוגעת בתאים ובאברים של מערכת החיסון. FL היא סוג הסרטן השני הנפוץ ביותר של לימפומה שאינה הודג'קין. לרוב, המחלה מתפתחת בבלוטות הלימפה ונחשבת מחלה שקטה המתפתחת לאט. במשך הזמן FL עלולה להפוך ל- DLBCL ראה לעיל, תהליך המכונה טרנספורמציה. מערכת החיסון הטבעית של הגוף, שתפקידה להגן מפני מחלות, מורכבת מסוגים שונים של תאי דם לבנים.

לימפומות עלולות להופיע בכל גיל, אבל הן שכיחות יותר אצל מבוגרים מעל גיל 50. כאן תוכלו לגלות עוד על דרכי האבחון, הסימפטומים, הטיפולים, ההתמודדות והאנשים שחיים עם לימפומה

 תכנים נוספים על לימפומה DLBCL


מידע אישי למטופלים


עמותות המסייעות לחולי לימפומה DLBCL

הארגונים והאתרים הנזכרים לעיל הם חיצוניים לנוברטיס. לנוברטיס אין כל שליטה על המידע המסופק באתרים אלה, ולכן היא אינה יכולה להבטיח את הדיוק או את שלמותו של מידע זה. כל מידע המתקבל מאתרים אלה לא מהווה תחליף לייעוץ רפואי המתקבל מהרופא המטפל.