"להסתכל לקושי בלבן של העיניים – ולצחוק"

It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

הכירו את יאנה דרום, שככה פתאום באמצע החיים ובאמצע הריון – כשהחיים חייכו אליה, סרטן השד הצטרף לחגיגה. "החלטתי שאני נלחמת. שאני אמשיך לחייך", היא מספרת. "הדבר הראשון שהחלטתי – זה לבחור בעצמי. זה היה תהליך, זו הייתה מלחמה".

יאנה הביטה לסרטן בלבן של העיניים והחליטה לנהל את המשבר הזה בכוחות שאפילו היא לא ידעה שיש בה. היא גייסה לצורך כך אופטימיות בלתי מתפשרת, הומור, שמחת חיים ואמונה מבפנים שהכול יהיה בסדר. היא החליטה לנהל את המחלה ותוך כדי כך היא הבינה שלעולם האופנה אין מענה שמותאם לנשים במצבה – היזמית שבה מצאה פתרון ופתחה בעצמה חנות בגדים שנותנת מענה לנשים שמתמודדות עם סרטן השד. 

היום היא מסתובבת בארץ ומספרת את הסיפור שלה, מספרת איך היא צוחקת על עצמה גם ברגעים הפחות מצחיקים שיש לה ואיך היא למדה לשים את עצמה במרכז, ליהנות מזה ולתת לשמחה להתפרץ ממנה בדיוק כשקשה לה, כי ממנה היא מתחזקת וצומחת. "הרגשתי שאני חייבת לתת לאנשים את הכוח והאמונה שאפשר לעבור את זה", היא אומרת. "לספר להן איך אפשר לבחור אחרת. לחיות בשביל עצמנו. איך מסתכלים לקושי בלבן שבעיניים – וצוחקים. איך לגדל שמחת חיים". צפו בסיפורה המרגש של יאנה, אישה שהיא גם השראה.

 

Curated Tags

עוד על סרטן שד גרורתי