כובשים ת'טרשת | Mymed by Novartis

It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

 דאנה ומתן חברו אלינו ליום צילום מיוחד בכדי לשתף בהתמודדות האישית שלהם עם טרשת נפוצה ואיך הם כבשו ת'טרשת. מתוך המפגש המרגש עלו מספר משפטים  שאי אפשר להישאר אדישים אליהם:
"עייפות מתישה זה לא מה שיעצור אותי מלהקים משפחה, לחלום על דירה או לצאת לחופשה" 

מתן מספר על הקונפליקט שלו עם טרשת נפוצה, אך באותה נשימה דואג להזכיר - שהיא לא גזירה ולא בושה, ויש דרך לחיות איתה. ומוסיף ומתאר מה זה אומר מבחינתו לכבוש ת'טרשת:
"לקום כל בוקר ולהוקיר תודה על מה שקיים, להסתכל לטרשת נפוצה בעיניים 24/7 ולדעת שהניצחון הוא יומיומי והוא רק שלי , להביט מול המראה ולסלוח לעצמי גם כשתסמיני הזיקנה מקדימים את זמנם" 

ודאנה גם משתפת מחיי היום יום לצד המחלה :

"לכבוש ת'טרשת זה לחיות לצידה אבל לא לתת לה לנהל אותי"
"להמשיך לחיות את חיי עם מעין ״שותפה חדשה״ לדרך. כמוזיקאית זמרת ויוצרת, הטרשת לא עוצרת אותי מלהמשיך לעשות מה שאני אוהבת"

דאנה לא מתרגשת מהטרשת, להפך, היא מעוררת בה מוטיבציה להמשיך ולהצליח בשגרת חייה. להוכיח את עצמה לעצמה.

"הגעתי לרופא מומחה שנתן לי תקווה לנהל שוב שגרה"

מתן ודאנה כבשו ת'טרשת ולא נותנים למחלה הזאת לעצור אותם. בעזרת ליווי רפואי ומקצועי של מרכזי הטרשת הנפוצה ,הם ממשיכים לנהל שגרת חיים מלאה, טובה ואיכותית - בקריירה, במשפחה ובזוגיות.

אם גם אתם מתמודדים עם טרשת נפוצה ורוצים שגרת חיים מלאה וטובה, מהבית, מהספה ובלי להמתין שעות במרפאה, פנו לרופא מומחה. כמו כן, באפשרותכם לפנות לאחת העמותות: 

*הארגונים והאתרים הנזכרים לעיל הם חיצוניים לנוברטיס. לנוברטיס אין כל שליטה על המידע המסופק באתרים אלה, ולכן היא אינה יכולה להבטיח את הדיוק או את שלמותו של מידע זה. כל מידע המתקבל מאתרים אלה לא מהווה תחליף לייעוץ רפואי המתקבל מהרופא המטפל.

Curated Tags


מידע אישי למטופלים